Zaváděcí a výjimečná cena: 20.990,-Kč 

Čím dřív, tím líp :))

v ceně není zahrnuta letenka – poradíme s nákupem a transferem do hotelu – doporučujeme Lauda Air, odlet 20.4. v 6:00h z Vídně, kterým poletí průvodci. Možno zajistit odvoz na letiště z Brna za 500 Kč.

Co je v ceně:

Doprava z letiště a zpět v Portugalsku

Ubytování přímo v centru Porta  – 2 noci + snídaně

Wellcome drink

Autobus na 4 dny

Quinta da Vilariça  – 4 noci + snídaně

1x Menu Vilarica

Zpáteční lístek na vlak

Doprovodné vozidlo na batohy apod.

Vstupenka do Foz Côa muzeum

Plavební lístek na Parque Internacional do Douro (plavba s degustací portského vína + sokolnictví) 18,-Euro (sleva 10% pro 65+)

Jak probíhá platba:   Záloha 10.000,-Kč je splatná ihned  – první 3 účastníci obdrží od nás dárek – pravé zelené portugalské víno !! Kdo nezná, bude velmi překvapen jeho chutí.

A bližší info k cestě a pojištění. Zbytek ceny je splatný do konce února 2020.

Co v ceně není a je nutné dokoupit (pomůžeme či zajistíme)

Letenka

Pojištění

Příplatek za jednolůžko (rozdíl 30 Euro)

Dle zájmu: (v Eurech)

Vstup do vinných sklepů portského vína s degustací :

Caves Real Companhia 10,- (doporučeno)
Caves Ferreira 10,-
Ramos Pinto 5,-

Loď – výlet po Douru 15,-

Degustace olivového oleje a domácích produktů 12,50 Euro

1. denpřílet Porto

 V případě výběru námi navrhovaného letu – sraz na letišti ve Vídni. Společný let do Porta. Transfer z letiště do hotelu v centru města. V případě, že budete cestovat jiným letem, sejdeme se v hotelu v Porto. Z letiště můžete jet místní dopravou  – poradíme jak – nebo taxi (cena cca 20 EUR). Společný program začne úvodním setkáním v recepci hotelu, dáme si welcome drink a popovídáme si, co nás čeká a jak to máme s focením..

2. denvyrážíme za malým čtyřdenním dobrodružstvím

z překrásného nádraží São Bento směr Régua – Pinhão – Pocinho proti proudu majestátní řeky Douro. Vlakem, protože jedině tak se můžeme s touto života – a vínadárnou řekou sblížit nejlíp.  De facto teprve od Régua – kde ostatně většina turistů končí – začíná to „pravé“ Douro.

Vystoupíme v Pinhâo, malém typickém městečku na ohybu řeky, místě snad nejznámějšího pohledu na ni a s jedním z nejslavněších nádraží Portugalska. A dál už jenom kousek vlakem do Tua, kde si dáme pozdní oběd v restauraci s výhledy na Douro a uděláme si fotografický rozchod, jelikož tato vesnička je velmi fotogenická. No a nakonec Pocinho, protože tady dnes naše jízda končí.

Odtud se dopravíme na Quinta do Barracao (s výslovností názvů pomůžeme na místě). To bude náš hlavní stan na další dny, ověřený nedávno námi osobně. Večeře z domácích bio produktů  – klobásky, maso, ovčí sýry, pražené mandle, zelenina, ovoce, domácí portské víno atd. Ale najdeme zde i místnost s počítači a internetem, vhodnou pro náš „minikurz fotografie“

3. den – začíná „průzkum“ části Portugalska,

kterou u nás téměř nikdo nezná, ale kdo ji pozná, zůstane mu už pod kůží. Vnitrozemí je kraj hlavně vína a agrikultury. Ale také bohaté historie.

Tak se vydáme do Vila Nova de Foz Côa a navštívíme muzeum paleolitických rytin (22 000 let starých), ve světově největší oblasti pod širým nebem, v údolí řeky Cõa. Odtud na vyhlídku São Salvador do Mundo, ideální místo k našemu focení. Nedaleko se tyčí zbytky středověkého hradu Numão s historií starou asi 5000 let, který podle časových možností navštívíme. Návrat přes krajinu úchvatných výhledů.

Večer opět posezení u fotografií – ukážeme vám tvorbu portugalských fotografů.

4. den – tentokrát zůstaneme na pravém břehu Doura.

Ochutnáme olivový olej přímo na místě výroby v Lodões. Projedeme místa jako Vila Flor (výhled 360º od kláštera v okruhu cca 100km), Pinhal do Norte, Carrazeda de Ansiães, Linhares a přes vesničky a vinice sjedeme přímo k Douru do Senhora da Ribeira. Klid a mír na březích Doura je neopakovatelný. Tam bychom se měli blíže seznámit s místním vínem, jeho výrobou a pod. Pak ještě do Foz do Sabor, kde si dáme v místní hospůdce fantastické říční rybky. Odjezd směr Vilariça.

Večer si ukážeme, případně upravíme, naše fotografické úlovky.

5. den výjezd na hranici – jak všedních dnů, tak i portugalskou.

Miranda do Douro, to je položka, která by nám neměla chybět. Městečko a kraj na španělské hranici, který za posledních 20 let nesmírně prohlédl, ožil a zařadil svoji identitu do národní kultury. Např. svým specifickým jazykem, který zachránili místní nadšenci, a kterému nerozumí ani Portugalci ani Španělé.

A nádherné kaňony řeky Douro viděné jak z výšky mnohých vyhlídek, tak i z paluby lodi. Objeví se nad námi majestátní orli skalní a možná i supi. Nádherný Parque Natural do Douro Internacional a okolí nám vyplní tento den. Portugalská příroda je velmi různorodá i díky geograficky vertikální poloze.

Naposledy večeříme a spíme v Quinta do Barracao.

6. denPříprava na přejezd do Porta vlakem. Prohlídka Porta.  

I když toto krásné město není středobodem našeho zájmu, bylo by škoda nevidět aspoň jeho ikonická místa.Nabídka je velmi široká. Dáváme na výběr krásné panorama města(Světové dědictví UNESCO) tolik známého z fotografií, tak jako prohlídku pamětihodností : katedrála ( Catedral) s arcibiskupským palácem a vyhlídkou na protilehlý břeh řeky Douro s národním „pokladem“ : sklepy portského vína, z nichž samozřejmě některý navštívíme. Kostely větší i menší, ty v úzkých uličkách, jen pro dobré pozorovatele. Stará portská burza (Bolsa), honosný – zvláště uvnitř – svědek starého portugalského světa a ducha. Knihovna Lello – inspirace pro film Harry Potter.(J. Rowling prožila nějakou dobu v Portugalsku.) Můžeme zajít na kávu do krásné secesní kavárny Majestic na frekventované Rua da Santa Catarina.V Portu se nachází krásné Muzeum fotografie přestavěné z bývalé věznice.  Z levého břehu řeky, kde začíná Vila Nova de Gaia, je ojedinělý a slavný výhled na kolorit čtvrti Ribeira. Ukážeme vám nejlepší místa na výhledy, např.od dominanty V.N.de Gaia – kulatého kostela Pilar nad mostem Dom Luíz I. A – slavné mosty! Navštívíme Foz – místo, kde se Douro vlévá do oceánu. Z novější architektury snad také velkolepý fotbalový stadion F.C.Porto z roku 2004 nebo diskutovaná Casa de Música (Dům hudby). Opravdu je v Portu co vidět. A půjdeme fotit při „zlaté hodince“, v době, kdy je světlo nejlepší.

7. den – podle doby odletu volný program, odlet.